Za co kochamy Pogorzelicę?

Coraz więcej osób wybiera Pogorzelicę jako swój cel na wakacyjny pobyt nad polskim morzem. Za co kochamy tą nadmorską miejscowość? 

Szum fal, morska bryza, kąpiel na falach Bałtyku i wygrzewanie się na piaszczystej plaży… Myśląc o wakacjach właśnie to mamy przed oczami. Zastanawiamy się więc, które miejsce wybrać jako destynację na letni urlop? Pogorzelica jest bardzo dobrym wyborem. Szeroka gama noclegów jaką oferują hotele, pensjonaty oraz apartamenty zachęca do rezerwacji pobytu. Znajdziemy tu nocleg na każdą kieszeń. Mamy możliwość wybrania skromnego acz klimatycznego pensjonatu lub wczasów ze SPA w hotelu. Do wyboru także świetne campingi z domkami czy polem namiotowym.

Kąpielisko morskie wraz z piaszczysta plażą kusi. Dwustumetrowy pas plaży z zejściem dla osób niepełnosprawnych oraz ogródki z zimnymi napojami również punktują w oczach turystów szukających wczasów nad morzem. Przyjemnie jest móc rozłożyć się na plaży i chłodzić się zimnymi płynami. W Pogorzelicy znajdziemy również 100 metrów plaży strzeżonej gdzie możemy bez obaw pluskać się pod okiem ratowników wodnych, którzy pilnują bezpieczeństwa od 10 do 18. 

Pogorzelickie atrakcje przyciągają różnorodnością. Na miejscu znajdziemy na przykład wspaniały Park linowy, który może być świetną rozrywką dla całej rodziny. Można się również wybrać na kręgle aby umilić sobie czas, lub popływać w basenie przy niepogodzie. Pogorzelica jest również doskonałą bazą na dalsze wypady. W pobliżu znajdziemy sporo atrakcji. Pogorzelica jest przecież częścią gminy Rewal w której aż roi się od atrakcji dla każdego, jest więc doskonałą bazą wypadową na każdy urlop. 

Po Gminie Rewal możemy również poruszać się koleją wąskotorową co już samo w sobie będzie naprawdę ciekawą atrakcją.

Dla miłośników ruchu i aktywności polecamy trasy rowerowe. Szlak Pogorzelica- Mrzeżyno cieszy się dobrą renomą. Trasa lekka, przyjemna i malownicza. Nawet brak roweru nie jest tu przeszkodą. Wspomnianą kolejką możemy udać się do Niechorza, Rewala lub Pobierowa i wypożyczyć potrzebny nam sprzęt w Rewal Bike System. Dostępne są rowery oraz foteliki do przewożenia dzieci. Pełen profesjonalizm. Oddając rowery możemy udać się do wypożyczalni kolejką. Nadmorska kolej wąskotorowa nie pobiera bowiem opłat za przewożenie rowerów. 

Z Pogorzelicy mamy również tak zwany rzut beretem do Jeziora Liwia Łuża. Jeśli znudzą nam się morskie fale możemy udać się nad jeziorko i wypożyczyć kajak i popływać podziwiając okoliczną przyrodę.

Zrelaksować się w Pogorzelicy w ciszy i spokoju również bardzo łatwo. Okoliczne lasy obfitują w borówki i jagody latem, i mrowiem grzybów jesienią. 

Jak widać każdy znajdzie coś dla siebie a to tylko ułamek tego, co możemy znaleźć w Pogorzelicy i okolicznych miejscowościach. Dlatego właśnie Pogorzelica cieszy się tak dużym powodzeniem wśród turystów. 

Za co Wy kochacie Pogorzelicę? Może macie swój “must have” w Pogorzelicy lub jej okolicy?

Dodano: 2019-09-04 13:05:00

Komentarze (2)
Anonim
25.04.2021 10:59

Dużo zieleni i piękna plaża. Ludzi zdecydowanie mniej niż w innych nadmorskich miejscowościach.

Anonim
1.06.2021 15:12

Wybrałam Pogorzelicę jako moje nadmorskie miasteczko na wakacje trzy lata temu i od tamtej pory nie mam lata bez Pogorzelicy! Gorąco polecam każdemu, kto jeszcze nie był.

Dodaj komentarz