Uroki Pogorzelicy

Pogorzelica - niegdyś słynąca z ośrodków kolonijnych dziś kusi turystów nowoczesnymi całorocznymi kompleksami wypoczynkowymi. Dzięki swojemu położeniu pośród sosnowego lasu w sąsiedztwie Bałtyku występuje tu korzystny mikroklimat rewelacyjny dla osób z problemami układu oddechowego tarczycy a także, tych którzy potrzebują ciszy i spokoju niekoniecznie w pełni sezonu letniego a właśnie teraz jesienią.

Piękna, szeroka piaszczysta plaża do której dotrzemy zejściem bez stromych schodów, odnowione szlaki piesze, urokliwe tereny leśne kuszące barwami jesieni to niewątpliwie atuty tej miejscowości, które docenią osoby starsze i rodzice małych dzieci. Dla najmłodszych kuracjuszy gmina przygotowała nowoczesny plac zabaw.

Od strony zachodniej Pogorzelicy graniczącej z Niechorzem natkniemy się na rzekę Liwkę,która łączy Bałtyk z jeziorem Liwia Łuża będącym rezerwatem ptaków, od strony wschodniej możemy podziwiać świeżo wyremontowany dworzec Nadmorskiej Kolejki Wąskotorowej.

Warto jest odwiedzić Pogorzelicę o każdej porze roku, lecz polecam pobyt właśnie teraz jesienią, gdy jest oazą ciszy i spokoju, w której można zaznać nie samowitego relaksu i nabrać sił witalnych.

Polecam jesienny pobyt w Pogorzelicy!

Dodano: 2013-10-28
Komentarze (2)
Anonim 10.08.2021 17:48

To prawda, Pogorzelica to bardzo urokliwe, spokojne miejsce. Polecam każdemu.

Anonim 10.08.2021 17:48

Odnowione szlaki piesze to chyba największe zalety Pogorzelicy.

Dodaj komentarz