TOP 6 widoków z lotu ptaka

Rewalskie Wieloryby

Rewalskie Wieloryby to wizytówka Rewala. Stojące przy końcu deptaka, nad samą plażą, dwa potężne, stalowe szkielety budzą respekt i jednocześnie wprawiają w podziw i dzieci, i dorosłych.

Podobno jednak nie zostały tam ustawione bez powodu. Wiąże się z nimi pewna legenda, która pokrótce głosi o tym, że w pobliżu rewalskiej plaży pojawił się niegdyś wielki wieloryb, którego zdziwieni mieszkańcy zaciągnęli na brzeg, wspomagani przez zaprzęgnięte konie i panujący sztorm. Potem poćwiartowali zwierzę. Jego szkielet przewieziono natomiast do kościoła w Trzęsaczu, po którego zamknięciu umieszczono jedno z wielkich wielorybich żeber w katedrze w Kamieniu Pomorskim.

Rzeźby ważą odpowiednio 10 oraz 5 ton i noszą łacińskie imiona: Ventus i Fluctus, co tłumaczy się jako Wiatr i Fala. Ich widok z lotu ptaka, w towarzystwie platformy widokowej i oryginalnej fontanny jest naprawdę zachwycający. Walenie te, wydające się być olbrzymami na ziemi, z góry wyglądają całkiem niewinnie i drobno...

Dodano: 2021-08-04 15:27:00
Poprzedni 1 / 5

Komentarze (2)
Anonim
5.08.2021 16:17

Wspaniałe widoki! Rewal to moje miasto numer jeden nad morzem. Wakacje bez Rewala, to nie są dla mnie prawdziwe wakacje.

Anonim
11.08.2021 14:19

Coś pięknego. Szkoda, że mało osób docenia to, jak piękne widoki mamy u nas, w Polsce. W Pogorzelicy byłem kilka razy z rzędu. Piękne miasteczko, ma coś w sobie, co sprawia, że chce się tam wracać.

Dodaj komentarz