Pogorzelica - atrakcje dla grup, zielonych szkół, kolonii, wycieczek

Pogorzelica w zachodniopomorskiem, z uwagi na swoje położenie i wyjątkowy krajobraz stanowi wprost wymarzone miejsce na zieloną szkołę. Oczywiście piaszczyste plaże nad Bałtykiem nie są niczym wyjątkowym w miejscowościach, do których zabiera się dzieci na kolonie nad morzem. Wyróżnikiem miasteczka jest to, że znajduje się w lesie - a konkretniej w pięknym sosnowym borze bażynowym. Drzewa wciąż jeszcze zajmują o wiele większą powierzchnię niż budynki, a to tylko jedna z atrakcji, jakie czekają na szkolne wycieczki. Sporo miejsc w okolicy zdaje się być wprost stworzonych z myślą o grupach zorganizowanych.

Osoby odpowiadające za szczegółowy program pobytu kolonii młodzieżowej, mają w Pogorzelicy sporo opcji do wyboru. W dziedzinie integracji uczestników zielonej szkoły, którzy niekoniecznie zdążyli się dobrze poznać, bardzo dobrze sprawdzi się wspólne wyjście do parku linowego Revolta, dysponującego 4 zróżnicowanymi trasami. W końcu nic tak nie zbliża członków dopiero co zorganizowanej grupy, jak pokonywanie prawdziwych i atrakcyjnych wyzwań ramię w ramię - nawet jeśli niektórzy mają niemałe problemy z przejściem pewnych przeszkód. Świetną zabawę wycieczkom szkolnym zapewni również wypad do tutejszej kręgielni.

Gdyby zielona szkoła w Pogorzelicy miała mieć stricte sportowy charakter, koniecznie trzeba zajrzeć do kompleksu basenowego - morze nie zawsze zapewnia bezpieczne warunki do pływania i wodnych zabaw. Niewątpliwie warto też wybrać się zorganizowaną grupą na rowerową wycieczkę jednym z regionalnych szlaków. Większych obiektów czy boisk w obrębie miasteczka póki co nie ma, ale takimi atrakcjami na sportową kolonię dysponują sąsiednie Niechorze i Rewal. Oczywiście przeganianie wycieczki szkolnej w te i wewte nie może trwać bez przerwy.

W ramach odpoczynku i zabawy można zaproponować zielonej szkole przejażdżkę Nadmorską Kolejką Wąskotorową. Już sama podróż retro-pociągiem z Pogorzelicy po malowniczym Wybrzeżu Rewalskim ze szkolną wycieczką będzie nie lada atrakcją, a oferta zawiera sporo opcjonalnych dodatków. Dla większych grup zorganizowanych przygotowuje się m.in. prelekcje na rozmaite tematy (np. bursztynnictwa), wejście do Multimedialnego Muzeum na Klifie w Trzęsaczu, rekonstrukcje historyczne czy animacje - w rodzaju ataku piratów czy “Szalonego Konduktora”. Kolonia nad morzem z takimi przeżyciami na bardzo długo zapada w pamięć.

W ramach wczasów w Pogorzelicy koniecznie trzeba pomyśleć nad jakimś krótkim wyjazdem z miasteczka - żeby upewnić się, że nikt w młodzieżowej czy dziecięcej grupie zorganizowanej nie wpadnie w rutynę i zacznie się nudzić. Idealnym remedium na gnuśność na koloniach będzie wypad do Parku Miniatur i Kolejek w Dziwnowie. W tym wybitnie rozrywkowym miejscu, zapewniającym jednak zielonym szkołom ciekawostkowe małe co nieco, czekają dwie duże atrakcje. Po pierwsze: ogromna makieta kolejowa, z ponad kilometrem torów wijących się przez tunele, wiadukty, mosty i kolejne małe dworce. Oczywiście są też jeżdżące pociągi, od bajkowych po zabawkowe wersje rzeczywistych lokomotyw i wagonów. Z kolei wierne modele latarni morskich pokażą wycieczce szkolnej, jak frapujące budowle znajdują się na polskim wybrzeżu.

Dodano: 2017-02-06
Komentarze (2)
Anonim 31.05.2021 17:20

Przejażdżka kolejką wąskotorową- super sprawa. Szczególnie dla dzieciaków na kolonii.

Anonim 13.07.2021 15:32

Odwiedziłam Multimedialne Muzeum na Klifie w Trzęsaczu, więc mogę szczerze polecić każdemu, kto o nim myślał. Dodatkowo fajna atrakcja dla dzieci na obozie, bądź kolonii.

Dodaj komentarz