Oskar poleca – Pogorzelica

W ramach mojej wycieczki po miejscowościach wybrzeża rewalskiego, nie mogłem oczywiście pominąć Pogorzelicy. Miejscowość jest dosyć znana ze swoich wyjątkowych warunków naturalnych. Polecana jest zdecydowanie dla osób preferujących spokojny wypoczynek w oryginalnych okolicznościach przyrody.

Cechą charakterystyczną Pogorzelicy są wyjątkowe lasy sosnowe. To im miejscowość i położone w jej granicach plaże zawdzięczają swój wyjątkowy mikroklimat. Spacery i przebywanie wśród wysokich sosen dostarcza, zarówno wrażeń wzrokowych, jak i bardzo korzystnie wpływa na nasze zdrowie. Polecam takie wędrówki, jako doskonałą formę relaksu. Na mnie z pewnością wpłynęły w sposób kojący i relaksujący.

Dookoła Pogorzelicy dodatkowo poprowadzony jest pieszy szlak turystyczny nazwany oficjalnie „Leśnym Duktem”, którego pokonanie nie będzie wymagać od nas wiele wysiłku. Możemy też przejść dookoła jeziora „Liwia Łuża”, o którym pisałem już we wcześniejszym artykule: https://niechorze.pl/blog/oskar-poleca-niechorze/, na terenie którego ustanowiony został rezerwat przyrody. W Pogorzelicy znajduje się również, objęte obszarem Natura 2000, tzw. bagno pogorzelickie, będące siedliskiem wielu gatunków ptaków wodno-błotnych, a także spotkać tu możemy nadmorski bór bażynowy, który stanowi unikatową i rzadko występującą w Polsce formę porostu drzewostanu.

Przy okazji wizyty na pomorzu rewalskim, warto odwiedzić Pogorzelicę i odkryć te naturalne atrakcje.

Dodano: 2013-10-07
Komentarze (2)
Anonim 4.08.2021 14:49

Pogorzelica to najfajniejsze miejsce na wybrzeżu. Byłem tam w tym roku na kolonii i mam nadzieję tam wrócić!

Anonim 5.08.2021 16:19

Uwielbiam Pogorzelicę i również polecam. Najlepsze wakacje wspominam właśnie stamtąd.

Dodaj komentarz