Nowa nawigacja turystyczna Garmin InReach 2

Oferta marki Garmin została niedawno uzupełniona o nową nawigację pieszą – InReach Mini 2. To komunikator satelitarny, który przyda się na wszelkich wyprawach wakacyjnych. Szczególnie sprawdzi się gdy wybierzemy się na wycieczkę w tereny mniej dostępne lub mocno zalesione. Co potrafi nowy GPS turystyczny?

Nowa nawigacja piesza - co ją wyróżnia?

Model InReach 2 wyróżnia się na tle konkurencji niewielkimi wymiarami. Mierzy zaledwie 5,17 x 9,90 x 2,61 cm i waży 100 g. Dzięki temu zmieści się w każdym plecaku i nie będzie stanowił obciążenia nawet podczas najdłuższych wypraw. Producent zastosował w nim znany z innych urządzeń monochromatyczny wyświetlacz Memory-In-Pixel o wymiarach 23 x 23 mm i rozdzielczości 176 x 176 pikseli.

Użycie tej matrycy oznacza, że ekran zużywa bardzo mało energii i oferuje dobrą czytelność nawet w pełnym słońcu (analogiczne rozwiązanie zastosowano m.in. w serii zegarków Garmin Instinct lub Descent G1.

Warto wspomnieć, że nawigacja Inreach Mini 2 posiada klasę wodoszczelności IPX7. Oznacza to odporność na zanurzenie do 1 m na czas nieprzekraczający 30 minut. Poza tym jest wykonana z wytrzymałych, odpornych na uszkodzenia mechaniczne materiałów, o czym świadczy certyfikat wojskowej wytrzymałości MIL-STD-810G.

Wbudowana łączność ANT+i Bluetooth pozwala na synchronizowanie ustawień i łączenie się np. z telefonem komórkowym, zegarkiem sportowym, czy obrożą Garmin dla psa.

Ile wytrzymuje bateria w nawigacji turystycznej InReach Mini 2?

Pomimo niewielkich wymiarów wbudowany akumulator jest wydajny i wytrzymuje od 2 do nawet 30 dni w zależności od:

  • interwału śledzenia położenia użytkownika,
  • dostępu do nieba,
  • dokładności śledzenia aktywności.

Po wyłączeniu bateria może magazynować energię nawet przez 1 rok, pozwalając na włączenie urządzenia.

Co potrafi GPS turystyczny InReach Mini 2?

Nawigacja współpracuje z czterema sieciami satelitów:

  • GPS,
  • GLONASS,
  • GALILEO,

Dzięki wbudowanej funkcji Tracback nawigacja GPS Garmin InReach może szybko wytyczyć trasę powrotną do celu, więc użytkownik nie ryzykuje zgubienia się w nieznanym terenie. W wewnętrznej pamięci można też przechowywać do 1000 waypointów oraz do 100 kursów z wytyczonymi trackami.

Oprócz tego nowa nawigacja piesza Garmin jest wyposażona w kompas GPS i może pobierać szczegółowe informacje o pogodzie dla aktualnej lokalizacji, innych punktów na trasie lub celu. Pobierane dane obejmują:

  • temperaturę powietrza rzeczywistą i odczuwalną w dzień oraz w nocy,
  • zachmurzenie,
  • wilgotność powietrza,
  • siłę i kierunek wiatru.

Główną zaletą jest współpraca z płatną usługą inReach. To łączność satelitarna gwarantowana przez 66 satelitów Iridium na całym globie. Subskrypcja usługi jest dodatkowo płatna, ale jej dostawca umożliwia wybór dwóch planów i trzech wariantów, które pozwolą na dopasowanie zakresu opcji do potrzeb użytkownika.

Garmin InReach Mini 2 jako komunikator

Nawigacja działa jako dwukierunkowy komunikator. Dzięki funkcji klawiatury cyfrowej można szybko napisać wiadomość lub udostępnić swoją aktualną pozycję. Sprzęt obsługuje połączenia alarmowe i może nawiązać łączność z międzynarodowym centrum reagowania kryzysowego – Garmin IERCC.

Oprócz rozbudowanych funkcji nawigacyjnych urządzenie współpracuje z innymi aplikacjami firmy Garmin – Explore oraz Pilot. Dzięki temu do urządzenia można wgrać szlak zaprojektowany w intuicyjnym oprogramowaniu dla wycieczki pieszej, a nawet lotu samolotem, a także przechowywać w chmurze dane na temat odbytych wypraw.

Nawigacja InReach to idealne rozwiązanie dla osób, które potrzebują zapasowego komunikatora na długie wyprawy. Urządzenie jest odporne, działa długo i pomoże podczas nawigacji oraz komunikacji w trudnych sytuacjach.

Dodano: 2022-05-25 10:51:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz