Glamping – trend, który podbija serca Polaków

Wyjazdy na kemping od lat cieszą się wielką popularnością wśród naszych rodaków, którzy wybierają taką formę rekreacji również podczas wczasów nad Bałtykiem. Coraz częściej można też spotkać bardziej nietypowe pomysły – Polacy pokochali bowiem glamping, czyli niezwykłą odmianę klasycznego kempingu. Czym wyróżnia się glamping i dla kogo jest przeznaczona taka forma wypoczynku? Na co można liczyć w takich ośrodkach? Tego dowiecie się z dzisiejszego artykułu.


Czym jest glamping?

Już sama nazwa wskazuje, czym może być glamping. Pochodzi ona bowiem od dwóch angielskich słów: „glam” i „camping”. W praktyce mamy zatem do czynienia z eleganckim i luksusowym kempingiem, oferującym znacznie szerszy zakres usług niż klasyczne pole namiotowe. Termin powstał w Wielkiej Brytanii, gdzie też narodził się ten nowy ruch turystyczny, który szybko rozprzestrzenił się na inne kraje, docierając też do Polski.

Glamping łączy to, co najlepsze w wypoczynku na świeżym powietrzu w malowniczych okolicznościach przyrody z hotelowymi standardami. Urlopowicze mogą liczyć na wygodne miejsce do relaksu, a także potrzebne akcesoria i sprzęty, a także bogate zaplecze gastronomiczne i szereg ciekawych atrakcji, uprzyjemniających wyjazd.

Nietypowe domki dla wymagających – gdzie można zamieszkać na glampingu?

Kluczem do sukcesu ośrodków glampingowych jest niezwykły pomysł na nocleg. Luksusowe kempingi bywają bowiem wyposażane w rozbudowane, eleganckie namioty, egzotyczne domki rodem z rajskich plaż lub miejsca do snu i wypoczynku urządzone w np. wielkich beczkach. Zapewniają piękne widoki, dzięki lokalizacji blisko natury, w szczególnie atrakcyjnych miejscach.

Zabudowania zawsze są wykonane z dbałością o ciekawe wykończenie oraz zapewniają dostęp do wszystkich udogodnień znanych z hoteli. Goście mogą liczyć nie tylko na wygodne łóżka, ale też łazienkę, ogrzewanie, bieżącą wodę, a nawet dostęp do WiFi. To znacząco odróżnia takie obiekty od klasycznych pól namiotowych, gdzie najczęściej panują zdecydowanie bardziej spartańskie warunki. Do dyspozycji jest dostępna też infrastruktura wokół domków, w tym meble wypoczynkowe, jak choćby te oferowane przez InterCamp.

Dodatkowe akcesoria i udogodnienia – nowe oblicze kempingu

Na co jeszcze można liczyć w obiektach glampingowych? Wszystko zależy od specyfiki danego miejsca. Goście mają szansę korzystać z posiłków o wysokim standardzie. Często są to lokalne specjały, wykorzystujące zdrowe regionalne składniki, co pozwala skosztować nietypowych dań i jeszcze lepiej poczuć klimat danego miejsca.

Niekiedy goście glampingu mają dostęp do basenów, sauny lub wanny z hydromasażem. Do ich dyspozycji są wygodnie zaprojektowane przestrzenie rekreacyjne, pozwalające na uprawianie sportu. Wieczorami natomiast można spędzić relaksujący wieczór przy dobrej muzyce lub zjeść romantyczną kolację przy świecach tylko we dwoje.

Przestrzeń obiektów glampingowych jest planowana przez doświadczonych architektów, którzy projektują wszystkie elementy zgodnie z popularnymi współcześnie stylami czy potrzebami użytkowników. Często są to obiekty realizowane w oparciu o eko trendy w budownictwie, o których więcej można przeczytać na: naturalnebudownictwo.pl.

Niezwykłe, glampingowe doświadczenia dla miłośników wygody

Luksusowe wczasy na glampingu to pomysł na ciekawe i mniej typowe spędzenie urlopu w malowniczych miejscach. Warto sprawdzić dostępną nad Bałtykiem bazę obiektów, by wybrać ten, który najlepiej wpisze się w Wasze prywatne upodobania. Miłego wypoczynku.

Dodano: 2023-09-06 14:00:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz