Wystawa Miniatur Kolejowych

Dodatkowa atrakcja na dworcu kolejki wąskotorowej, uruchomiona w Rewalu w sierpniu 2016 roku. Mini-muzeum i kącik zabaw w jednym, gdzie przyjemnie spędzą czas nie tylko małe dzieciaki.

Głównym magnesem wystawy są najróżniejsze spore makiety kolejowe (ponad 100 m torów), po których pędzą pociągi. Wśród modeli znajdują się zarówno klasyczne zabawki, jak również modele autentycznych pojazdów z całego świata. Od najstarszych parowozów po najnowocześniejsze cudeńka techniki. Takie jak Atlas, Piko, Berliner TT, czy… działo “Leopold”. Jest też legendarny Złoty Pociąg. Liczba eksponatów - razem z domkami, drzewkami, rozmaitymi figurkami etc. - przekracza 850. Rzecz jasna część umieszczono w zamkniętych gablotach. Niektóre kolejki mogą mieć wartość zabytkową, zdecydowana większość pochodzi z prywatnej kolekcji trzech pokoleń panów Hussakowskich.

Żeby było ciekawiej, niektórymi pociągami da się w pewnym zakresie sterować. Chwile rozrywki zapewnią także klockami i kilkoma innymi zabawkami. Na Wystawie Miniatur Kolejowych znajduje się jeszcze spora biblioteczka książek i czasopism, poświęconych modelarstwie i dziejach kolei. W tym niezwykle specjalistyczne, techniczne pozycje. Warto wspomnieć, że wizycie tutaj towarzyszą opowieści fachowego przewodnika.

Rewalska Wystawa Miniatur Kolejowych w trakcie letniego sezonu - od pierwszego maja do trzydziestego września - jest udostępniana codziennie, w godzinach 12:00-18:30. W pozostałą część roku wymagana jest wcześniejsza rezerwacja, e-mailowa bądź telefoniczna.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (0)

Dodaj komentarz