Pogorzelica atrakcje turystyczne, ciekawe miejsca

Atrakcje Pogorzelicy i okolic

Zastanawiasz się co robić będąc w Pogorzelicy? Spieszymy z pomocą!

Nasz ranking najciekawszych atrakcji miasta Pogorzelica

Plaża

Dla dzieci, dla dorosłych. Piaszczysta i szeroka plaża jest rozchwytywana od wczesnych godzin porannych. Złocisty piasek mieni się w słońcu i parzy w stopy wędrowców. Ukojenie przynosi zimna woda Morza Bałtyckiego. Leżakowanie, opalanie się, czy budowanie zamków z piasku. To wszystko czeka na Ciebie na pogorzelickiej plaży.

Nadmorska kolej wąskotorowa

Wybierz się w podróż niesamowita Koleją Wąskotorową. Odrestaurowane wagoniki kursują na trasie pomiędzy Gryficami a Pogorzelicą. Łączy ze sobą 14 stacji, m.in. Rewal, Trzęsacz i Niechorze.

Pyszne jedzenie

Przyjeżdzający do Pogorzelicy mogą liczyć na pyszną rybkę prosto z morza. Bo jak w każdym nadmorskim miasteczku stragany, restauracje i bary dbają by ugościć turystów jak najlepiej. Miłośnicy wschodnich smaków znajdą tutaj także kebaby. 

Piękna okolica

Morze Bałtyckie, wydmy, roślinność. To atrakcja sama w sobie. Ale niedaleko Pogorzelicy są także inne miejscowości obfitujące w rozrywkę dla urlopowiczów. Jedną z nich jest Oceanarium w Niechorzu. Możesz tam znaleźć nawet piranie! Miłośnikom spacerów polecam natomiast Rezerwat Liwia Łuża. Bytują tutaj niezwykłe łabędzie nieme: Cygnus Olor. Dodatkowo to też siedlisko niezwykłych pająków, ważek, małż, ślimaków i płazów: żab, kumaków i ropuch.